دستگاه رطوبت گیر

اطلاعاتی در مورد دستگاه رطوبت گیر

دستگاه رطوبت گیر

کار این دستگاه گرفتن رطوبت پسته ها بعد از شستشو ، خوش رویت کردن پسته ها ، سفید و شفاف کردن پوست پسته ها است.

طریقه کار کردن دستگاه رطوبت گیر

عمل گرفتن رطوبت بوسیله، گرما و حرارت است که با مشعل های گازی یا گازوئیلی انجام می شود. در این دستگاه پله هایی که با توری استیل مشبک ساخته شده اند پسته را به سمت جلو هدایت می کنند و حرارت و گرما از پایین به پسته ها می خورد. بعد از مرحله شست و شو و تفکیک پسته، پسته های رسیده در مسیر خط فراوری پسته وارد دستگاه رطوبت گیر می شوند. کار این دستگاه کاهش رطوبت سطحی پسته برای اماده سازی جهت ورود به دستگاه گوگیر می باشد.. .

انواع دستگاه رطوبت گیر

این دستگاه در دو نوع پله ای و ویبره ای و هم چنین در سایزها ی ۴ و ۶ و ۸ متر و عرض ۱ و ۱/۲۵ و ۱/۵متر تولید می شود. نم گیر های ۴ متری برای مصارف خانگی و نم گیر های ۶ و ۸ متری برای مصارف ترمینال ها مورد استفاده قرار می گیرد.

رطوبت گیر 6 متری

رطوبت گیر شش متری دارای ظرفیت 3 متر مکعب پسته پوست شده است. برق مصرفی آن 5/22 آمپر است. گازوئیل مصرفی این دستگاه 19 لیتر و گاز مصرفی آن 30 متر مکعب است.

رطوبت گیر 8 متری

رطوبت گیر 8 متری دارای ظرفیت 4 متر مکعب پسته پوست شده است. برق مصرفی این دستگاه 39 آمپر است. گازوئیل مصرفی آن 38 لیتر و گاز مصرفی آن 40 متر مکعب است.

رطوبت گیر 10 متری

رطوبت گیر 10 متری دارای ظرفیت 6 متر مکعب پسته پوست شده است. برق مصرفی این دستگاه 8/53 آمپر است. گازوئیل مصرفی آن 45 لیتر و گاز مصرفی آن 54 متر مکعب است.

رطوبت گیر پله ای

این دستگاه به وسیله حرکت رفت و برگشتی صفحات با شیب خاص باعث می شود که پسته در حین انتقال، به هم زده شود و بدون دخالت دست کاملا تخلیه شود و وارد مرحله بعد شود. کف صفحات این دستگاه از توری استیل استفاده شده که در عین تمیز کاری بهتر حرارت را بهتر منتقل کند. در مدل های 6 متری و 8 متری با قابلیت هیتر داخل دستگاه یا جدا قابل سفارش سازی هستند.

رطوبت گیر ویبره ای

این دستگاه به وسیله حرکت ویبره ایی  صفحه با شیب خاص باعث می شود پسته در حین انتقال، به هم زده شود و بدون دخالت دست کاملا تخلیه شود. از مزایای این دستگاه دریچه تنظیم سرعت خروجی پسته است و پوشیده بودن کامل آن که باعث اتلاف انرژی کمتر و بازدهی بیشتر دستگاه میشود.

مزایای استفاده از دستگاه رطوبت گیر

یکی از مزایای خرید دستگاه رطوبت گیر پسته، افزایش کیفیت و کمیت پسته و افزایش دقت در مرحله فرآوری میباشد. همچنین دستگاه رطوبت گیر با تبخیر آب سطحی ناشی از شستشوی پسته، باعث افزایش کارآیی دستگاههای خشک کن و استفاده بهتر از انرژی گرمایی می شوند. همچنین به دلیل پوشیده بودن کامل دستـگاه پرت حرارتی کم، و راندمان زیاد می باشد. و دستـگاه به صورت یک نوار نقاله مشبک پسته ها را منتقل می کند و این امر باعث می شود تا پسـته ها به صورت کامل تخلیه شده و به دلیل مشبک بودن بهتر در معرض حرارت قرار می گیرند. وبه منظور یکنواختی درامر رطوبت گیری،  دراین دستگاه همزن هایی وجود دارد که پسته ها را جابجا می کند.

نکته

باید توجه داشت که نمگیر به تنهایی قادر به ایجاد ایمنی لازم از نظر رشد قارچی نیست و خشک کردن با هوای گرم تا رسیدن به رطوبت ۴ تا ۶ درصد قبل از انجام هر کار دیگری لازم است.

مشخصات دستگاه نم گیر پسته

طول: 4، 6، 8 متر

عرض: 1، 25/1، 5/1 متر

ارتفاع: 110 سانتی متر

قدرت موتور فن: 1500 دور در دقیقه

قدرت موتور لنگ: 1500 دور در دقیقه

انرژی فن: 2/2 کیلو وات

انرژی لنگ: 5/1 کیلو وات

سیستم انتقال قدرت: گیربکس – تسمه پروانه

جنس بدنه: استیل

جنس کوره: استیل

مشعل: گازی یا گازوئیلی

0 نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *